Nazywamy się Dorota i Robert Oliwiak i prowadzimy rodzinną olejarnię OLIVIAK. Kim jesteśmy?

Nasza olejarnia zlokalizowana jest przy Gospodarstwie rolnym w miejscowości Moszczanica w powiecie Lubaczowskim. Od 1970r uprawiane przez nas jest Siemie Lniane, Rzepak, Gryka, Proso, Żyto, Pszenica i Jęczmień.

Od 2010r po zbudowaniu prasy stemplowej zaczęliśmy tłoczyć oleje tradycyjne – lniany i rzepakowy. W roku 2019 zakupiliśmy prasę ślimakową dzięki czemu poszerzyliśmy asortyment o szereg olejów tłoczonych na zimno.

Wieloletnie doświadczenie przekazywane z pokolenia na pokolenie zdobyte na przestrzeni lat zaowocowało świetnej jakości produktami które wiele osób bardzo ceni.

Głównym celem naszej pracy w olejarni jest wytwarzanie najwyższej jakości olejów: bitych tradycyjnie – na prasie stemplowej z uprzednio wyprażonych nasion oraz metodą na zimno – za pomocą nowoczesnej prasy ślimakowej, w temperaturze do 38 stopni Celsjusza.

Zależy nam na maksymalnej jakości, dlatego tłoczymy oleje w małych ilościach uzależnionych od zapotrzebowań rynku.

Troska o Wasze zdrowie jest ważnym czynnikiem naszej misji, dlatego ziarna na oleje wykonane w naszej olejarni uprawiamy sami – prowadzimy gospodarstwo rolne – lub zakupujemy je u pewnych i sprawdzonych dostawców na terenie Polski, dzięki temu mamy pewność że w 100% są najlepszej jakości.

Naszą olejarnię prowadzimy jako Rolniczy Handel Detaliczny – jest zatem pod nadzorem Powiatowej Inspekcji Sanitarno-epidemiologicznej w Lubaczowie.

Zapraszamy do kontaktu osobistego lub zakupów przez internet!

Dziękujemy, że wybraliście naszą olejarnię!